Jmenuji se Martina Havlínová a jsem 24-letá sekretářka ve veřejné správě. Pocházím z Českého Brodu kde i v současné době bydlím. Od dob mých "náctin" jsou mým největším a životním koníčkem právě koně, kdy jsem téměř veškerý volný čas trávila ve stáji v přítomnosti koní. První stájí, kterou jsem navštěvovala byla dostihová stáj pana Luky a od toho se odvíjí moje nejoblíbenější disciplína a to dostihy. Rychlost, krása, elegance, adrenalin to vše co patří k anglickému plnokrevníkovi mě naprosto pohltilo a uchvátilo. Nikdy jsem žádné jiné koňské disciplíně nepřišla na chuť tak jako právě dostihům. Líbí se mi parkury drezury, všestrannost ale tím "nej" pro mě jsou dostihy.

Polokrevný valach Sullivan Polokrevný valach Sullivan Hřebec Lysyan (IRE) Hřebec Lysyan (IRE)

Již ve své první stáji jsem potkala svého "životní koně" nebo-li koně, který už na vždy bude koněm číslo jedna a to polokrevného valacha Sullivana. Byl pro mě "pan kůň", můj učitel a s ním přišel i sen, moci ho mít na důchod u sebe. Bohužel nám nebylo přáno a Sullivan v roce 2011 odcválal na věčně zelené pastviny. V té době jsem již měla za sebou půl roční brigádu u trenérky Heleny Blažkové kde jsem poznala plnokrevného hřebce Lysyana (IRE). Nádherný hřebec s úžasnou jiskrou a energií do života mě okouzlil. Po té co Sullivan odešel na věčné pastviny jsem se občas zastavila ve stáji mé kamarádky Šárky Votavové a jejího přítele Michala Maksy, u kterých jsem se občas vyhoupla do sedla teplokrevné klisny Kolombíny a zároveň s ní absolvovala první skokový trénink. Půl roku po té co Sullivan odcválal na věčné pastviny jsem při návštěvě stáje Heleny Blažkové poznala tehdy čtyřletého valacha Stormy Grooma (GER). V září roku 2012 jsem se rozhodla vrátit zpátky k dostihovým koním a postupem času jsem si víc a víc oblíbila valáška Stormy Grooma (GER). Koncem srpna 2013 se mi donesla zpráva že právě Stormy Groom je naprodej a tak po delším zvažování se koncem září stěhoval ke mě a od té doby mi dělá jen a pouze radost. Jeho dostihová kariéra je již uzavřená kapitola ale plánujeme vyrazit na parkurová kolbiště i třeba jen absolvovat hobby závody.

Stormy Groom v létě 2015

Stormy Groom v létě 2015

Stormy Groom 

Stormy Groom

Tak a teď již konečně něco k focení. Začínala jsem fotit obyčejným digitálním kompaktem v roce 2006, kdy jsem poprvé zavítala na dostihy. V červnu roku 2008 jsem si pořídila první zrcadlovku Nikon D40 se základním objektivem. Zkoušela jsem zachytit různé momenty u koní, v pohybu, v dostihu, při postoji. Pokoušela jsem se vychytat chyby ve svých fotografiích aby se fotografie neustále zlepšovali. Jezdila jsem po různých dostihových dne, fotila jsem ve stájích které jsem v té době navštěvovala a sem tam vyjela fotit koně mých kamarádek.V roce 2012 jsem si pořídila svůj nýnější fotoaparát Nikon D5100 a k tomu nový objektiv Nikorr 55- 300mm. Vím, že mé fotografie nejsou dokonalé, mají chyby a proto se  snažím neustále učit a zlepšovat abych mohla být jednou třeba i sama se sebou spokojená. Proto vždy ráda uvítám všechny rady které mi dají ostatní fotografové, protože každý se pořád učíme.

Se Stormy Groomem

foto: Marion Böhmová

Se Stormy Groomem

foto: Eva Jermanová

Se Stormy Groomem

foto: Marion Böhmová

Se Stormy Groomem

foto: Marion Böhmová